Для дому
Для бізнесу

Як заощадити на електроенергії після завершення опалювального сезону

Після закінчення опалювального сезону споживання електроенергії населенням у квітні традиційно зменшується приблизно на 20%. Але за прогнозами синоптиків температура повітря по області цього місяця може спадати до +2 градусів вночі. Тому деякі мешканці вмикають електрообігрівачі, теплі підлоги та кондиціонери на режим обігріву. Додатково зменшити витрати на електроенергію у цей період допоможуть прості заходи.

Встановлення двозонного лічильника електроенергії дозволяє сплачувати за електроенергію з 23:00 до 07:00 вдвічі менше, ніж вдень. Замовити такий лічильник разом з послугою встановлення «під ключ» можна у наборах Розумний WATT у центрах обслуговування клієнтів «Донецьких енергетичних послуг», а на сайті ДТЕК ЕСКО https://dtek-esco.com до 30 квітня 2019 діє знижка -10%.

За допомогою таймера або розумної розетки можна налаштувати автоматичне включення/виключення електрообігріву у заданий час, наприклад, у пільгові нічні години.

Електрообігрівачі не варто затуляти меблями або шторами. Якщо тривалий час їх не використовуєте – повністю вимикайте з розетки. Без необхідності не підключайте електроприлади до різноманітних трійників та подовжувачів (вони збільшують втрати енергії).

Кондиціонер у режимі обігріву вмикайте при зачинених вікнах та дверях у кімнаті. Регулярно очищуйте вентилятори та фільтри кондиціонера від пилу.

Також при купівлі електротехніки обирайте таку, що має клас енергоефективності не менше А або А+. Дотримуйтеся інструкцій з її експлуатації.

Найбільшого ефекту зі збереження тепла можна досягти завдяки комплексним заходам з утеплення всього будинку (зовнішніх стін, горища, даху, підвалу), заміни вікон та дверей на енергозберігаючі. Перед цим варто провести енергоаудит всього будинку, що допоможе визначити конкретний перелік заходів та потенціал економії усіх видів енергоресурсів. В добре утепленому будинку влітку також буде менш спекотно, що дозволить знизити витрати електроенергії на охолодження повітря.

За додатковою інформацією представники ЗМІ можуть звертатися за адресою: PR@dey.com.ua.