Для дому
Для бізнесу

Що важливо знати жителям Донеччини про новий етап енергореформи

1 липня в Україні стартував черговий етап реформи ринку електроенергії. Побутових споживачів пов’язані з цим зміни не торкнуться.

Жителі Донеччини продовжать сплачувати рахунки за електроенергію постачальнику «Донецькі енергетичні послуги». Тарифи для населення, у тому числі «нічний» тариф для власників зонних лічильників, встановлюються державою та залишаються без змін. Також продовжують діяти пільги для визначених законодавством категорій громадян. Ніяких документів переоформляти не потрібно.

Головні зміни у рамках реформи енергоринку для мешканців Донеччини відбулися ще з 1 січня 2019 року, коли платіжки почали надходити від електропостачальника «Донецькі енергетичні послуги».

«За півроку ми покращили наші сервіси, піклуючись про клієнтів: в Особистому кабінеті з’явились нові платіжні сервіси, а також можливість здійснювати оплату без комісії в один клік. Для зручності клієнтів ми розвиваємо дистанційне обслуговування. Зараз кожен житель області за декілька секунд може передати показники лічильника зі свого смартфону», – розповів директор «Донецьких енергетичних послуг Олександр Северін.

Черговий етап реформи торкнеться переважно учасників оптового ринку електроенергії – генеруючих компаній, електропостачальників, трейдерів, непобутових споживачів. Ціни на електроенергію для юридичних клієнтів будуть формуватися на ринкових умовах. Вони залежатимуть від результатів торгів на електронній площадці, де щогодини буде продаватися та закуповуватися електроенергія.

Принцип розрахунку ціни визначено окремо для кожної категорії юридичних споживачів у комерційних пропозиціях «Донецьких енергетичних послуг».