Для дому
Для бізнесу

Що таке плановий платіж за електроенергію і чи обов’язковий він для мешканців Донеччини?

У липні побутові клієнти «Донецьких енергетичних послуг» отримають можливість не лише проводити розрахунок за спожиту електроенергію, а й здійснювати планові платежі.

У платіжці у двох окремих рядках буде вказана сума до сплати за електроенергію, фактично спожиту в червні, і сума до сплати з урахуванням планового платежу. Його розмір для кожного клієнта визначається індивідуально і залежить від об’єму споживання в минулому місяці. Якщо у червні 2019-го родина використала 120 кВт-год, плановий платіж на липень буде розраховано на той самий об’єм. При цьому клієнт сам обирає, за якою з пропонованих сум проводити розрахунок. Сплатити фактично спожиту електроенергію або здійснити плановий платіж можна буде і в Особистому кабінеті «Донецьких енергетичних послуг».

Чому вигідно? Здійснення планового платежу за електроенергію – це можливість:

  • планувати сімейний бюджет і заощаджувати час на виконання платежів;
  • здійснювати розрахунки у зручний час, не чекаючи контролера з рахунком.

«Мешканці Донеччини можуть самостійно планувати оплату, не прив’язуючись до дати, коли платіжку принесуть до поштової скриньки, – пояснює директор компанії-постачальника електроенергії «Донецькі енергетичні послуги» Олександр Северін. – У липні рахунки з плановим платежем отримають усі побутові споживачі електроенергії у регіоні, але здійснювати його або розрахуватися лише за спожиту електроенергію, – це вибір кожного. Користувачі Особистого кабінету «Донецьких енергетичних послуг» також за бажанням можуть самостійно обрати, чи здійснювати плановий платіж».

Після завершення місяця мешканці Донеччини отримають платіжки з фактичними нарахуваннями, у яких буде відображено переплату (якщо фактичне споживання виявилося меншим за плановий платіж), або недоплату (якщо фактичне споживання більше за плановий платіж), а також суму планового платежу на наступний період з урахуванням утвореного надлишку коштів або недоплати.