Для дому
Для бізнесу

Важлива інформація для споживачів електроенергії

В Україні триває реформа ринку електроенергії. Всі обленерго відтепер розділені на Оператора системи розподілу та Постачальника електроенергії.

Таким чином, згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії», функція з розподілу електричної енергії була відділена від функцій виробництва, передачі та постачання.

У Донецькій області функції розподілу виконує компанія АТ «ДТЕК Донецькі електромережі», а функції постачання — ТОВ «Донецькі енергетичні послуги».

Постачальник електроенергії ТОВ «Донецькі енергетичні послуги»:

 • Продає електроенергію та забезпечує розрахунки
 • Надає клієнтам інформацію та консультує щодо споживання електроенергії
 • Реалізує сервіси та продукти з підвищення енергоефективності
 • Надає інші додаткові послуги для комфортного енергоспоживання

У свою чергу, Оператор системи розподілу АТ «ДТЕК Донецькі електричні мережі»:

 • Забезпечує якість та надійність електропостачання
 • Управляє системою розподілу
 • Експлуатує та ремонтує електричні лінії, підстанції тощо
 • Приєднує споживачів до електромереж та обмежує електропостачання
 • Встановлює лічильники електроенергії та фіксує їхні покази

ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» постачає електроенергію, в тому числі, як постачальник універсальної послуги.

Надання універсальної послуги — це постачання електроенергії населенню (побутовим споживачам) і малим непобутовим споживачам (це споживачі, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт (але до 31 грудня 2020 року — 150 кВт) — наприклад, невеликі магазини, перукарні тощо).

Побутові споживачі мають право обрати електропостачальника або просто приєднатися додоговору постачальника універсальної послуги, тарифи якого встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). На території здійснення ліцензованої діяльності оператора системи розподілу АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» постачальником універсальних послуг визначено ТОВ «Донецькі енергетичні послуги».

Реорганізація, що відбулася, жодним чином не позначиться на порядку отримання електроенергії та її оплати для побутових споживачів. Як іраніше, такі клієнти отримуватимуть платіжки із зазначенням обсягу спожитої електроенергії та сумою до сплати. Тим самим залишився й спосіб оплати квитанцій — в особистому кабінеті постачальника або у відділеннях банків.

Побутові споживачі електричної енергії на території Донецької області вже отримали разом із платіжками заяви-приєднання до умов договору про розподіл і постачання електричної енергії. 

Для приєднання до публічних договорів на надання послуг з розподілу та постачання електроенергії достатньо просто продовжити споживання електроенергії у звичному режимі після 01 січня 2019 року та сплачувати рахунки. Таким чином, договір з АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» і ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» буде вважатися автоматично укладеним. Заяви-приєднання про укладення договорів необов’язково підписувати і відправляти за вказаною адресою.

Що стосується непобутових споживачів, які не мають права на отримання універсальної послуги, то для них електроенергія поставляється за нерегульованими, ринковими цінами, адже в Україні почав функціонувати роздрібний ринок електроенергії.

Всі споживачі, крім побутових і малих непобутових, повинні обрати постачальника електроенергії з 01 січня 2019 року. Щоб постачання електроенергії для вашого підприємства було безперервним, вам потрібно укласти договір з постачальником електроенергії у грудні 2018 року.

Для приєднання до публічних договорів потрібно у грудні 2018 року надати такі документи (або оформити відповідні договори у письмовій формі):

 • Заява-приєднання до Договору про надання послуг з розподілу електричної енергії з АТ «ДТЕК Донецькі електромережі»
 • Заява-приєднання до Договору постачання електроенергії з ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» з обранням комерційної пропозиції для вашого підприємства.

Звертаємо увагу, що згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії, діє спрощена процедура приєднання до Договору про надання послуг з розподілу електричної енергії. Ви можете приєднатися до договору одним із таких способів:

 • продовжувати споживати електроенергію в звичайному режимі
 • оплатити рахунок за послуги зрозподілу
 • підписати і направити заяву-приєднання до Договору про надання послуг з розподілу.

Щоб приєднатися до Договору постачання електроенергії з ТОВ «Донецькі енергетичні послуги», ви можете обрати один із наступних способів:

 • подати відповідну заяву-приєднання, вибравши комерційну пропозицію постачальника
 • укласти з ним договір у письмовій формі.