Для дому
Для бізнесу

Монетизація субсидій: у рахунках за електроенергію сума субсидії відображатися не буде

Маріуполь, 7 березня 2019

З березня 2019 року в Україні стартувала державна реформа з монетизації субсидій. В рахунку за електроенергію сума призначеної споживачу субсидії відображатися не буде. Вказано буде тільки повну суму до сплати. Отримати субсидію споживач може готівкою, через пенсійні рахунки та «Ощадбанк». З отриманих від держави коштів субсидіант має самостійно розрахуватися за спожиту електроенергію.

Споживачі, які отримували субсидії у 2018 році, зможуть одержати виплати за лютий у березні у будь-якому відділенні «Ощадбанку» через касу, показавши паспорт. Пенсіонери зможуть отримувати кошти разом з пенсією – їх буде зараховано на пенсійну банківську карту. За відсутності картки готівкові кошти пенсіонерам принесе листоноша.

Споживачі, які звернулись за призначенням субсидії з 01.01.2019, отримають кошти на персональний обліковий запис в «Ощадбанку». До 18 числа «Ощадбанк» має перерахувати «Донецьким енергетичним послугам» кошти субсидіанта за спожиту електричну енергію. Після перерахування коштів «Ощадбанк» має через sms проінформувати споживачів.

Заощаджений залишок монетизованої субсидії домогосподарство може використати на власні потреби.

«Стає актуальнішою можливість зменшення витрат на електроенергію через раціональне її використання. Наприклад, з двозонним лічильником можна платити вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 07:00. Наші клієнти можуть замовити двозонні лічильники з послугою встановлення «під ключ» у наборах Розумний WATT», – сказав Олександр Северін, директор «Донецьких енергетичних послуг».    

Детальну інформацію щодо субсидій можна дізнатися на сайті Мінсоцполітики та у місцевих управліннях праці та соціального захисту населення.