Для дому
Для бізнесу

Без зайвих витрат: як підготуватися та провести свята енергоефективно

Зменшити витрати на електроенергію напередодні довгих вихідних можна завдяки простим енергоефективним заходам під час приготування святкових страв.

«Донецькі енергетичні послуги» дбають про своїх клієнтів і діляться корисними порадами:

  • якщо готуєте на електроплиті, обирайте посуд, за діаметром трохи більший або такий же, як конфорка. У каструль і сковорідок має бути рівне дно: в іншому випадку витрати енергії можуть зрости на 40 – 60 %;
  • варіть або тушкуйте їжу під закритою кришкою: швидке випаровування води подовжує час приготування;
  • вимикайте конфорку електричної плити за кілька хвилин до готовності їжі. Після вимкнення конфорка ще деякий час буде гарячою;
  • не ставте в холодильник гарячу їжу та не залишайте дверцята відчиненими надовго;
  • кип’ятіть в електрочайнику лише необхідну зараз кількість води і регулярно очищуйте його від накипу.

Побутові клієнти, які встановили двозонний лічильник і сплачують удвічі менше за спожиту з 23:00 до 7:00 електроенергію, можуть вмикати хлібопічку, мультиварку, пароварку, духову шафу в автономному режимі і переносити приготування страв на нічні і ранкові години. А розумні розетки допоможуть вірно запрограмувати час увімкнення енергоємних приладів.

На витрати електроенергії впливає і розміщення електроприладів на кухні. Так, холодильник краще не ставити поряд із газовою плитою або обігрівачем – так йому доведеться споживати більше енергії, щоб охолоджуватися. Не встановлюйте холодильник туди, де на нього будуть потрапляти прямі сонячні промені. Холодильник буде витрачати менше енергії, якщо поставити його біля зовнішньої стіни, але не впритул до неї.

Також заощадити на енергоресурсах допоможе заміна старої побутової техніки сучасною енергоефективною, класу А та А+. Наприклад, індукційна електроплита швидше нагрівається і вистигає, що дозволяє значно зменшити витрати електроенергії.

За додатковою інформацією представники ЗМІ можуть звертатися на адресу: PR@dey.com.ua.